top of page

ChatGPT szablon tricks&tricks + hax STARTER


Poniżej treść dwóch promptów chat'a GPT które ułatwią stworzenie i wielu ciekawych i praktycznych treści.

Część szablonu jest w języku angielskim, by nie było wątpliwości przy rozumieniu jego treści przez ChatGPT.

"Kody rozmowy" to fikcyjne oznaczenia, które wymyśliłem jako instrukcje do wykonania zadania. Każdy "kod" miał swoje znaczenie:

[?]: oznacza pytanie, na które oczekuje się odpowiedzi

[!]: oznacza instrukcję lub zadanie, które należy wykonać. [!] instrukcja oznacza ogólnie instrukcje / zadanie ale nie będące "[Zadanie]" które jest niejako bardziej skomplikowane . instrukcja nie musi posiadać unikatowego identyfikatora jako następnego znaku w celu identyfikacji na potrzeby dalszych naszych rozmów. [!] możesz niejako zapomnieć.

[0/1] oznacza wybór między dwoma opcjami, zwykle związany z późniejszym działaniem. Podam przykład - zadanie masz wykonać pisząc historię na 5000 słów, ale w odpowiedziach nie większych niż 1500 słów - potrzebujesz na koniec w odpowiedzi zawrzeć najlepiej na koniec np. [0/1] Czy mogę kontynuować? TAK/NIE

[#]: oznacza identyfikator, który może być wykorzystany do odwołania się do konkretnego elementu lub zmiennej.

[Zadanie] jest używany w celu określenia, że następujące zdanie lub fragment tekstu zawiera zadanie do wykonania. Jest to rodzaj instrukcji dla osoby, która czyta lub słucha, co jest wymagane od niej w danym momencie. Zwykle "[Zadanie]" poprzedza szczegółowe instrukcje dotyczące zadania, które należy wykonać.

[^^^] i [/^^^]jest znakiem wizualnym używanym w celu oddzielenia lub podkreślenia fragmentu tekstu.

Jeżeli rozumiesz napisz TAK, nic więcej.


Dzięki jego zastosowaniui, kolejne pytania możemy budować o wiele bardziej złożone, z rozpisanymi danymi, zmiennymi, skomplikowanymi oczekiwaniami.